» تمامی کالاها و خدمات این فروشگاه ، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه میباشند و فعالیتهای این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است .
پاورپوینت مفاهیم و مفروضات بنیادی در حسابداری فیض اله رحیمی سرداری 1397/06/20 دسته بندی : حسابداری 0

این پاورپوینت در مورد مفاهیم و مفروضات بنیادی در حسابداری در 95 اسلاید کامل با افکت مناسب و شامل: مفاهیم و مفروضات بنیادی در حسابداری،اصول و مفاهیم و مفروضات حسابداری،اصول و مفاهیم حسابداری،استانداردهای حسابداری ،اصل تحقق درآمد،اصل تطابق هزينه با درآمد،مفاهیم حسابداری،اصول حسابداری و...ومنابع می باشد

قسمتی از متن:

   مقدمه:

   

 حسابداری سیستمی است که داده های مربوط به فعالیت های واحد        تجاری را دریافت و اندازه گیری می کند سپس آنها را پردازش و      در قالب نتایج فعالیت و عملکرد واحد تجاری به تصمیم گیرندگان       گزارش می کند.

   اهمیت تدوین استانداردهای حسابداری: 

   هدف عمده  تهیه و تدوين استانداردها، ايجاد ازبان معين و چهار چوب  مفهومی  يكنواخت  است  که  با رعایت  آنها اطلاعات  مالی  از موسسات  مختلف  به  صورت مرتبط قابل  مقایسه  تهیه و برای تصمیم گیری آگاهانه اقتصادی و اجتماعی دراختیاراستفاده  کنندگان قرار می گیرد.

اصول و مفاهیم حسابداری، مجموعه ای ازمیثاقها،قواعد ، روشهاورویه هایی است که دستورالعمل شناسایی، پردازش رویدادهای مالی برای تهیه صورتها وگزارش های مالی را بیان می کندوبا گذشت زمان وتجربه موارد جدید تغییر می- کند و کامل می شود.

vمعرف رويكرد های كلی است كه در شناسايی و اندازه گيری رويداد های حسابداری مورد استفاده قرار مي گيرد.
‐مفیدترین تعریف از اصول را می توان از بیانیه های شماره 4 هیات اصول حسابداری بدست اورد.

مطابق هیات اصول حسابداری APB #4، اصول پذيرفته شده حسابداري ريشه در تجربه، استدلال، بكارگيري و الزام عملي دارد.اصول فراگير زير مجموعه اصول پذيرفته شده حسابداری محسوب و به شرح زير تعريف مي شود:

n
nاصول حسابداری را می توان در دو گروه طبقه بندی کرد:

 

 اصول متمرکز بر نهاده ها

    شامل رویکرد های کلی یا قواعد کلی است که برای تهیه صورتهای مالی و محتوای آن و همچنین صورتهای مالی مکمل و موارد افشاء بکار گرفته میشوند.

اصول متمرکز بر ستانده ها

   قابلیت مقایسه صورتهای مالی تهیه شده توسط واحدهای انتفاعی مختلف را مد نظر قرار می دهد.

نظر به اینکه درک روشن اجزای متشکله درآمد فروش حایز اهمیت است، با پاسخ دادن به پرسش های زیر مفهوم درآمد را روشن می نماییم:

1-ماهیت درآمد چیست؟

2-چه اقلامی را می توان در درآمد فروش منظور کرد؟

3-چگونه باید درآمد را محاسبه کرد؟

4-درآمد چه زمانی شناسایی و از لحاظ مقاصد حسابداری گزارش می شود؟

n


خرید و دانلود | 5,500 تومان
نوع محصول : pptx
تعداد صفحات : 95
حجم محصول : 323.1KB
تعداد خریدهای موفق : 0

گزارش تخلف به پلیس سایت
مطالب مرتبط