» تمامی کالاها و خدمات این فروشگاه ، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه میباشند و فعالیتهای این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است .
تحقیق در مورد سوخت های فسیلی مهدی حسنی 1396/09/20 دسته بندی : نفت 0

تحقیق در مورد سوخت های فسیلی 

این تحقیق در 5 صفحه و با فرمت قابل ویرایش word آماده شده است .
در ادامه می توانید قسمتی از متن این تحقیق را مشاهده کنید .

قسمتی از متن :

  سوختهاي فسيلي از کجا بدست مي آيند؟

سه نوع سوخت فسيلي اصلي وجود دارد که عبارتند از:

۱) ذغال سنگ

۲) نفت

۳) گاز طبيعي .

هر سه نوع سوخت فوق صدها ميليون سال پيش و قبل از عصر دايناسورها تشکيل شده اند. از اين روي نام آنها را سوختهاي فسيلي گذاشته اند. سن تشکيل آنها را دورهی کربونيفر نام نهاده اند. اين دوره بخشي از دوران پالئوزوئيک است . دورهی کربونيفر نام خود را از کربن ، که عنصر اصلي ذغال سنگ و ساير سوختهاي فسيلي مي باشد گرفته است .

دورهی کربونيفر ۳۶۰ ۲۸۶ ميليون سال قبل اتفاق افتاده است. در آن زمان، خشکي از مردابهاي پر از درختان بزرگ (سرخس و ساير گياهان برگ دار بزرگ) پوشيده شده بود ، درست مشابه با آنچه که در تصوير بالا مشاهده مي کنيد. آب و درياها پر از جلبک (ماده سبز رنگي که روي برکه تشکيل مي شود) بود. در حقيقت جلبک مجموعه اي از ميليون ها گياه کوچک است.

بعضي از معادن ذغالسنگ (کانسار) مربوط به دوران دايناسورهاست . بعنوان مثال لايه هاي نازک کربن را مي توان در اواخر دورهی کرتاسه (۶۵ ميليون سال قبل) پيدا نمود. امّا کانسارهاي اصلي سوخت هاي فسيلي مربوط به دورهی کربونيفر است.خرید و دانلود | 2,000 تومان
نوع محصول : word
تعداد صفحات : 5
حجم محصول : 21.06KB
تعداد خریدهای موفق : 0

گزارش تخلف به پلیس سایت
مطالب مرتبط